Här använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor. Vad är kakor?

Välkommen till Swereco och vår kundtjänst

Maila eller ring oss gärna om du har ni frågor och funderingar om våra produkter. Vi svarar så fort som möjligt.

Växeln är öppen:
Måndag – Torsdag 9.00-16.00
Fredagar 9.00-15.00

Ni är alltid välkomna att mejla oss dygnet runt.

  +46(0)8 5000 52 40

  order@swereco.com

HEM / Kontakt / Kontakta oss

Kontakta vår Kundtjänst

Marita Johansson

Kundtjänst

  +46(0)8 5000 52 40

  order@swereco.com

Alen Ceric

Kundtjänst

  +46(0)8 5000 52 40

  order@swereco.com

Vi som jobbar på Swereco

Hadi Ghane, PhD

VD

  +46(0)733 762 764

   hadi.ghane@swereco.com

Conny Fridell

Upphandlings- och försäljningsansvarig

  +46(0)70 210 6609

   conny.fridell@swereco.com

Lotta Kronåker Boström

Exportchef

  +46(0)763 210 980

   lotta.bostrom@swereco.com

Maria Lerner

Produktchef Diabetes

  +46(0)763 248 752

   maria.lerner@swereco.com

Mikael Norin Renstål

Produktchef AN/IVA

  +46(0)760 026 047

   mikael.norin.renstal@swereco.com

Thomas Bäckström

Produktchef Kirurgi

   +46(0)76-315 50 28

   thomas.backstrom@swereco.com

Lotta Kullenkrona

Produktchef Inkontinens

 +46(0)703 332 587

 lotta.kullenkrona@swereco.com

Cecilia Nillroth

Platschef Lenhovda

  +46(0)708 638 132

   cecilia.nillroth@swereco.com

Johanna Wikström

Ekonomichef

  +46(0)706 564 551

   johanna.wikstrom@swereco.com

Andreas Ragnarsson

Strategisk Inköpschef

+46(0)733 867 610

andreas.ragnarsson@swereco.com

Mona Karlsson

Inköpare

  +46(0)766 234 742

  mona.karlsson@swereco.com

Evelina Styhre

Produktutvecklare
Kvalitets-och miljökoordinator

 +46(0)70 9578 338

evelina.styhre@swereco.com

Våra adresser

  Postadress: Kistagången 20b 164 40 Kista

  Besöksadress: Kistagången 20b, plan 3 164 40 Kista

  Fabriksadress: Vagnvägen 4 364 42 Lenhovda

Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Ta gärna del av vårt nyhetsbrev. Det ger dig senaste nytt om våra samarbeten, nya produkter och annat viktigt att veta

Kontakt

Swereco AB
Kistagången 20b, plan 3
164 40 Kista

order@swereco.com
Org.nr: 559233-9807

Kvalitet & märkning

CE-märkning enligt standard för Medicintekniska produkter klass 1

Ledningssystem för kvalitet SS-EN ISO 9001 och miljö SS-EN ISO 1400

Copyright © 2021 Swereco AB  |  SitemapCookies

Powered by Sitesmart